Diskuse

Diskuse o hudebních stylech, kapelách, hudebních nástrojích, technice hry, aj.

Téma: Sekvencer

29.3.2005 7:05 [twister]
Sekvencer - Kategorie Nahrávání > Hardware
Může mi prosím někdo z vás laickým způsobem vysvětlit funkci běžného sekvenceru?Jde mi o to mít možnost si někam nahrát akordický doprovod ,který mi bude hrát pořád dokola a já si do toho budu moct zkoušet hrát sóla.Počítač doma nemám ani mít nechci takže pokud ty sekvencery slouží k i tomuhle tak by to asi mohla být dobrá volba.Pokud to lze tak kolik a jak dlouhých pasáží si tak běžně lze v sekvenceru nechat uložených?Mimochodem chápu dobře ,že pojem x-stopý znamená ,že do té jedné nahrávky můžu na sebe nahrát právě "x" vrstev?
Moc dík a omlouvám se za své nedotčení moderní technikou:o)

Seznam příspěvků:

[0..1 / 1] Strana:  1 | Všechny | Poslední 
Pořadí:   Čas vložení    Uživatel 
18.4.2005 13:33 [mi-lan]
Re: twister
Zkusim ti odpovedet s krizkem po funuse. To co ty potrebujes je predevsim tzv. sequencer s paterny.Paterny jsou preddefinovane casti jednotlivych stylů vetsinou Intro, doprovod A, doproved B vcetne prechodů a Ending(ukonceni skladby). Patern obsahuje rytmicky podklad bici, basovou linku a nejake melodicke doprovody. Jednotlive nastroje jdou v paternu vybirat. To jsou tovarni paterny ktere je mozno vetsinou kopirovat do vlastnich a dale je upravovat. Samozrejme vsechny paterny lze - menit tempo, ladeni obsah nastroju. Dale sequncery obsahuji MIDI stopy a to: starsi typy treba jenom 4 nebo 8stop. Moderni sequencery umi 16 midi stop (jsou definovany v MIDI norme). Do techto stop lze jiz nahravat bud vlastni vytvory (vetsinou z masterkeybordu), z vestavene mini klavesnice a nebo jiz hotove skladby tzv.MIDI Files. Ty jsou ve formatu SMF0 (starsi typ) a nebo dnes SMF1. Vetsina svetovych pecek neni problem najit na internetu a naimportovat do sequenzeru. Z dnesnich sequnceru bych ti doporucil pristroje firmy Yamaha se zabudovanym zvukovym modulem a to starsi QY-20, 22 (pouze GM standart), dale QY-70 (XG standart). Novy model je QY100 ktery ma moznost interni karty.
Rozhodne bych se vyhnul pristrojum firmy Roland ktere jsou sice kvalitni ale neobsahuji zadne paterny a zadny zvukovy modul a ovladani je naprosto hrozne. Jinak velky vyber hardwarovych sequenceru moc neni vse se smeruje na pocitac. Dale je mozno pouzit automaticke bubeniky ktere jsou levnejsi variantou sequenzerů. Obsahuji stopu bicich vetsinou basovou linku a nekdy i stopy pro dalsi doprovodny nastroj. Je to asi tak, ze se sequnzerem jses schopen hrat i sam bez dalsich clenu kapely, automaticky bubenik je pouze na cviceni.
[0..1 / 1] Strana:  1 | Všechny | Poslední