Produkty

Recenze a hodnocení produktů

Framus - FR 212 CB

FR 212 CB

Framus - FR 212 CB

box
Pasivní Box 2 x 12", 100dB, freq. range 70-5000Hz, res. Freq. 75Hz, parallelně zapojeno 120 Watt, 8 Ohm, 106dB, 2 reproduktory Celestion Vintage 30, 16 Ohm, Power Rating 60W, box je z 17 mm překližky, potaženo černou koženkou, výkon 120 Wattů (8 Ohm) nebo 2 x 60 Wattů (2 x 16 Ohm), použití jako uzavřený nebo polootevřený, váha: 22 kg, rozměry (š/v/h): 0,76 x 0,47 x 0,28 m

Průměrné hodnocení uživatelů:

Celkový dojem:
7/10 (Počet: 2)
Cena:
8/10 (Počet: 2)
Kvalita:
7.5/10 (Počet: 2)
Vzhled:
8/10 (Počet: 2)
Zvuk:
8/10 (Počet: 2)

Hodnocení produktu:

Celkový dojem:
7/10 - Box doporucuji.....nemel sem s nim zadny problem....a problemy co popisuje kolega predemnou sem nezaznamenal.....box ma pekny zvuk....celkem solidni basy na to ze je osazen V30...a kdyz si vezmu ceny marshallu 2*12 tak je to nehorazna prasarna....!!!
Cena:
10/10 - kupoval sem na kytary.cz......asi tak za 9 800,- a myslim ze cena je bezkonkurencni.....jak uz sem psal sv porovnani s marshallem
Kvalita:
10/10 - taktez chvalim vyztuhu predni a zadni steny
Vzhled:
9/10 - vzhled je vintage ale zvuk je o necem jinem.....
Zvuk:
8/10 - Klasika s V30
Celkový dojem:
7/10 - Dojem mám dost rozporuplný. Kdyby box stál jen o 2000 víc, což nestojí, ale s Vint.30 by klidně mohl (vzhledem ke konkurenčním výrobkům), asi bych ho z principu reklamoval. Ale za cenu do 10-ti tis. a po vlastnoručních zásazích, které nejsou pro běžně zručné jedince nijak fatální (viz. níže), je box velmi slušný. Takže ho vlastně docela doporučuju. Jen mě jakožto zákazníka irituje, že fy. Framus/Warvick pustí výrobek v tomhle neomluvitelném stavu ven z fabriky. Po takovéhle zkušenosti „jen s boxem“ se totiž nadbízí úvaha třeba o kvalitě jejich dost drahých lampových zesilovačů. Viděl jsem totiž na zadním panelu jejich nejlevnějšího komba Red Rogue (stojí přes 30 tis. a hraje průměrně slušně) nápis o zemi původu a vím zcela jistě, že bych si přesně kvůli tomu a po zkušenosti s boxem, zesilovač Framus nepořídil, obzvlášť když hlavy Dragon a Cobra stojí to co stojí, což z tohoto důvodu pokládám za ohavnost.
Cena:
6/10 - Cena je spíš nižší. V DE 300 euro, u nás je doporučená cena asi 11000, ale do 10000 se dá v pohodě najít na webshopech. Distribuuje Warvick, takže box asi dodá kdekdo.
Kvalita:
5/10 - Tady se rozepíšu.
Předem je nutné upozornit, že box je vyroben v Číně a firma Framus (tedy spíš Warvick) zřejmě nepřikládá výstupní kontrole valného významu, ač na webu a v reklamách, kterými vcelku masivně zahlcuje nám známé časopisy, samozřejmě tvrdí přesný opak. Popravdě řečeno, jakmile jsem se zemi původu dozvěděl, nachystal jsem si nářadí, ale za ty prachy jsem to risknul. :)
Jakmile box dorazil, byla hned vidět "německá" preciznost, protože jedno ucho bylo rafinovaně otočené o 180 stupňů. :) Jen mě to utvrdilo v rozhodnutí box prozkoumat zavrubně a to pro jistotu ještě před připojením k zesiku. Již odšroubování zadní desky bylo problematické, truhlářské matky nebyly pořádně zatlučené a vytlačovaly se ven ze dřeva, čínský montér už byl asi na konci směny vysílený nebo to montila osmiletá dívka, ale fy. Warvick naštěstí nevyužívá dětskou práci, budiž jim to připsáno k dobru. Otvorem na ucho lze naštěstí sáhnout dovnitř, takže desku v pohodě vyndáte a matky si se spravedlivou slovanskou razancí zatlučete. Box je z pěkné 17 mm silné topolové překližky, takže hurá, dřevo je kvalitní a nemusím se tentokrát obviňovat za stupidní koupi. Uvnitř je vcelku zbytečně přisponkováno trochu „tlumící“ vaty, budiž. Ovšem přední deska, na které jsou repra, je přišroubována pouze šesti vruty, což je vyložená kravina, přidal jsem tedy dalších 6 vrutů. Navíc opět platí mé kecy o vysíleném montérovi, takže se musí kompletně všechny vruty a šrouby pořádně dotáhnout. U repráků dokonce 2 imbusy byly zcela volné a ostatní hodně málo utažené, takže jsem si pogratuloval k prozíravému nezapojení boxu.
Po absolvování téhle repase už je všechno v pořádku. Dovolím si pochybovat, že by na tom ostatní boxy Framus byly lépe.
Nicméně nyní je box dostatečně tuhý, dřevo je přesně nařezáno a sestaveno, vše sedí jak má, dávám pochvalu za příčník mezi přední a zadní deskou.
Vzhled:
7/10 - Na vzhledu nevidím nic špatného, pokud vám nevadí, že je trochu vintage. Mně je to fuk, box ošklivý není a jde hlavně o zvuk. Černý tolex je nalepený bezchybně, uši a rohy jsou plechové a pevné a přední průzvučná tkanina dostatečně vypnutá.
Zvuk:
8/10 - Koupil jsem ho, protože je kvalitně osazen a to 2x Celestion Vintage 30. Konstrukce a rozměry boxu jsou klasické, léty prověřené a i vzhledem ke kvalitnímu dřevu není co řešit. Zvuk je velmi slušný, záleží jen na subjektivním vkusu a potřebách kytaristy. Když přihlédnu k ceně, nemám výhrady a můžu dát 8.