Produkty

Recenze a hodnocení produktů

Hughes and Kettner - Warp 212

Warp 212

Hughes and Kettner - Warp 212

kombo

  • Koncepce : dva kanály, 100 W

  • Repro : 2x12" Warp Custom

  • Kanál Clean : Volume, Bass, Mid, Treble

  • Kanál Warp : Gain, Master, Bass, Mid, Treble, Presence


Průměrné hodnocení uživatelů:

Celkový dojem:
7/10 (Počet: 2)
Ovládání:
8.5/10 (Počet: 2)
Spolehlivost:
7.5/10 (Počet: 2)
Vzhled:
6/10 (Počet: 2)
Zvuk:
6.5/10 (Počet: 2)
Cena:
8/10 (Počet: 2)

Recenze:

Recenze : Hughes and Kettner  Warp  212

Recenze : Hughes and Kettner Warp 212

11.1.2006 - Kategorie: Zesilovače
Dvoukanálové kombo určené především pro podladěné kytary a sedmistrunky.

Vzhled

Kombo má jednoduchý, účelný a  moderní design. Jeho profil je mírně zkosený, čímž se mírně odlišuje od většiny podobných produktů. Potah komba je černý stejně jako veškeré ostatní prvky. Masivní "pletivová" mřížka chrání zepředu dva dvanácti-palcové reproduktory, které jsou zodpovědné za trošku vyšší váhu komba než by člověk podle velikosti odhadoval, i když kombo vypadá celkem robustně. Celá skříň komba je uzavřená (žádný open-back). Veškeré ovládací prvky jsou na předním panelu, který má tvar klínu, v jehož špici efektně září nápis Warp7 (po zapnutí). Podobné hraní si se světly mají lidi v H&K v oblibě viz např. jejich vnitřně osvětlený Triamp MK II. Samozřejmě to vypadá velmi dobře.

Ovládání

Jak již bylo řečeno, veškeré ovládací prvky jsou umístěny vpředu, což jednoznačně oceňuji, protože je k nim snadný přístup. V podstatě nechápu proč výrobci umísťují konektory apod. na zadní stranu zesilovačů či komb. U tohoto komba najdeme vzadu pouze jackovou zdířku pro připojení přídavného kabinetu a ta samozřejmě nemá žádné opodstatnění, aby byla vpředu, narozdíl od jiných prvků.

Zesilovač je dvoukanálový (klasicky čistý a zkreslený kanál) a přepínat lze na čelním panelu nebo nožním kontrolérem, který ale není součásti balení.
Čistý kanál se ovládá pomocí :

  • Volume
  • Bas
  • Mid
  • Treble

Ovládací prvky pro zkreslený kanál :

  • Gain
  • Master
  • Bas
  • Mid
  • Treble
  • Presence

Ovládání je tedy přehledné a v podstatě klasické, sympatická je přítomnost knoflíku presence. Na čelním panelu je ještě přítomno několik konektorů : vstup, send a return pro efektovou smyčku, výstup na sluchátka a samozřejmě konektor pro připojení footswitche. Všechno to jsou 6,3 mm jacky.

 

Zvuk

Čistý kanál dle mého skromného názoru nemá žádné specifické zabarvení. Chová se víceméně podle očekávání, to znamená, že pokud není jeho volume na maximu, tak nezkresluje a je čistý a příjemně hluboký. Myslím ale, že výrobce sází hlavně na zkreslený kanál (Warp kanál) a v případě produktů Warp je zajímavé, že se soustředil hlavně na podladěné kytary - asi zachytil  zájem kytaristů, který se v poslední době obrací právě tímto směrem.

Kombo jsem tedy testoval se sedmistrunkou i podladěnou šestkou. Dostatečného zkreslení lze dosáhnout i za minimální hlasitosti, což je jedna z výhod solid-statu, protože není třeba hulit zesilovač jen pro to, aby měl zesilovač zkreslení. Knoflík Gain navíc reaguje plynule, takže zkreslení lze nastavit přesně podle požadavků. Kupodivu jsem se spokojil asi s polovinou možného zkreslení. V první čtvrtině dráhy tohoto knoflíku by se dalo mluvit o mírně zkreslených tónech, tedy crunch apod. Kolem půlky možného zkreslení už ale člověk má k dispozici zkreslený hutný zvuk, kterým by vyznavači nu-metalu neměli pohrdnout. Zvuk je hodně prostorový a objemný, což bude dílo dvojice reproduktorů a uzavřené skříně. Zkreslení lze ale dál zvyšovat, přičemž se zvuk spíše chlupatí a jednotlivé tóny už začínají trochu splývat tak, jak tomu u solid-statů bývá. Takže dolovat ze zesilovače maximální zkreslení nemusí být nejchytřejší, pokud zrovna nepotřebujete hrát nějaké riffy, ve kterých převládá palm muting - tam má zase solid state lepší reputaci než kdejaký lampový zesilovač, který při takové hře "prdí" a nestíhá. Chlupatost zkreslení je ještě závislá na výškách a presenci, čím vyšší jsou jejich hodnoty, tím pilovitější, chlupatější je zvuk. S basy a výškami na maximu a potlačenými středy se zvuk ubírá směrem k rectu. Středovější britský zvuk, lze dosáhnout samozřejmě přidáním středů a naopak ubráním výšek. Pokud stáhnete i zkreslení, dá se přes Warpa provozovat i solidní rokenrol, pokud naopak na zkreslení nebudete šetřit, projeví se to ve výsledném zvuku opět pilovitějším zabarvením. Takto se zesilovač projevoval při hře na humbucker. Přepnutím na singl jsem se dostal samozřejmě jinam. Zkreslení již nebylo tak agresivní a bylo méně výrazné, což se právě hodilo pro použití v sólech, u kterých se mi při hře na humbucker zdálo, že pořád slyším onu pilku, i když potřebuji trochu hladší tón. Takže toto vyřešil krkový singl, kterému už ale nevyhovovaly všechny polohy knoflíku Presence. Tím jsem v případě humbuckeru kroutil na všechny strany a i při maximálním zatemnění zvuku se mi jeho charakter kupodivu líbil.

Závěr

Celkově tedy kombo znělo hutně a průrazně a to i při minimální  hlasitosti, kdy se reproduktory (Celestion) postaraly o to, že kytara opravdu "pumpovala". Malé množství zkreslení se zesilovači rozhodně vytýkat nedá spíše naopak a kytaristi se pravděpodobně spokojí s menší mírou. Na sedmistrunce i podladěné šestce (do H) nebylo znát, že by zesilovač chtěl znít jakkoli rozbředle. S klasicky naladěnou kytarou zněl samozřejmě taky dobře. Jeho určení to je oblast nu-metalu, což je vlastně samotná koncepce celé řady Warp.

V celé sérii najdeme najdeme prakticky totožné kombo WARP 112, které obsahuje pouze jeden reproduktor. Bude tedy o něco lehčí a po zvukové stránce se dá tipovat, že zvuk nebude tak prostorový jako u WARPu 212. Ideálním příslušenstvím je nožní přepínač. Stejný zesilovač nalezneme i ve formě hlavy WARP 7.

Cena komba je 18 990 Kč.

Hodnocení uživatelů : Warp 212

Infernal
Diskuse k článku

Hodnocení produktu:

Celkový dojem:
8/10 -
Ovládání:
7/10 -
Spolehlivost:
6/10 -
Vzhled:
4/10 -
Zvuk:
7/10 -
Cena:
8/10 -
Celkový dojem:
6/10 - Polovodicove kombo, ze vraj ma agresivny zvuk, ale podla mna je skorej ohavny, do toho bych nesel, i kdyz ta cena neni az taka hrozna...
Ovládání:
10/10 - niet co pokazit, dva kanaly, nezavisle korekce...
Spolehlivost:
9/10 - vyzera ze vydrzi, je to trandak, takze nemalo by nic odist
Vzhled:
8/10 - ujde
Zvuk:
6/10 - Zrno jak prase... neco jako tranzistorovej maršál MG apod. Jedine na neco tvrdsi, kde netreba rozeznavat tony :D
Cena:
8/10 - celkom v poho, na to ze je to 120W